Nem Kurutma & Isıtma Sistemleri

Pazartesi-Cumartesi - 09:00 to 20:00

İletişim

444 0 719

İletişim
Teklif Alın
zemin kurutma

Islak Zemin Kurutma

Teknolojinin gelişmesi her alanda olduğu gibi inşaat sektöründe de önemli değişiklikler yarattı. Bu değişiklikler arasında ise pratik çözümler haline gelen kurutma sistemleri son yıllarda inşaat veya tadilat yapanların işlerini kolaylaştırmaya başladı. Kalıcı çözümler sunmasının yanında yapılan işlemlerin çok daha sağlıklı sonuçlanmasını sağlayan kurutma bekleyerek zaman kaybetmek gibi önemli bir sorunu da çözdü. Isıtıcı cihazlar kullanılarak tamamlanan zemin kurutma işlemleri inşaat ve tadilat kavramlarını zamandan bağımsız bir hale getirdi. Bu sistemler inşaat projelerinde ise önemli bir kalem haline geldi. Zeminin kendi kendisine kurumaya bırakılmasını geride bırakan bu aletler aynı zamanda zeminlerde çok daha homojen bir görünümün de oluşmasını sağlamışlardır.

Zemin Kurutma Nasıl Yapılır?

Kurutma işlemi bu iş için özel olarak tasarlanmış cihazlar ile yapılır. Geleneksel zemin kurutma yöntemlerinde standart ısıtıcılar kullanılırdı. Bu ısıtıcılar ile kurutulan zeminler yeterli kuruluğa erişemezdi ve daha da büyük bir sorun olan deformasyon ortaya çıkardı. Yapılan zeminin deforme olması ise başka bir işçilik yükünü beraberinde getirirdi. Şimdilerde zemin kurutma sırasında kullanılan cihazlar bu sorunları tamamen ortadan kaldırmayı başardı. Cihazlar bütün bir zeminin homojen bir şekilde kurumasını sağlarken daha sağlam bir yapıya kavuşmalarının da önünü açmış oldu. Zeminlerde kurutma işlemi yapılırken ısının eşit bir şekilde dağılması en önemli hususlardan bir tanesidir. Cihazlar tam olarak istenildiği şekilde ısı dağılımı yaparak ortaya kusursuz bir sonuç çıkartmaktadır.

Zemin Kurutmanın Önemi

Nem ve rutubet, ıslaklık bir yapının temel düşmanıdır. Bunlara yapım aşamasında müdahale edilmemiş olması ise ilerleyen dönemlerde yapıya dair ciddi sonuçlar doğurabilir. Zemin üzerine kaplanacak diğer malzemeler ise uygulanmaları sırasında nemden etkilenebilirler. Zemin uygulamalarının yapılmasının ardından kurutmaya geçilmesinin önemi de burada ortaya çıkar. Nem kurutma işlemi sırasında seçilecek cihaz da önemlidir. Cihazların belirli bir depo kapasiteleri vardır. Kurutulacak alanın büyüklüğüne göre depo kapasitesi olan cihaz seçilir. Çünkü asıl olan bütün zemine ısının eşit bir şekilde dağılmasıdır. Gerekli hesaplamalar yapılmadan cihaz seçimi yapmak da doğru değildir.

Zemin Kurutmada Profesyonellik

Firmamız zemin kurutma işlemlerinizde profesyonel bir bakış açısı ve yenilikçi bir çizgi ile sizlere hizmet verir. Sürekli gelişim gösteren inşaat sektörünün ihtiyaçları göz önünde bulundurularak seçilen cihazlar ile en sağlıklı sonuçları alırız. Bu güne kadar yapılan çalışmalarda kurutma için kullanılan yöntemler arasında verimliliği en yüksek olan yöntemin cihaz ile kurutma olduğu kesinleşmiştir. Hava şartları ne olursa olsun bu tür bir kurutma kesin sonuç vermektedir. Kurutma aşamasına geçmeden önce kurutulacak alanın büyüklüğü hesaplanır ve nasıl bir cihazın kullanılması gerektiği ortaya çıkartılır. Sonrasında sorun yaşanmaması için bu hesaplamanın doğru yapılması önemlidir. Cihaz ile yapılan işlem sizler için ekonomik ve zamandan kazandıran bir çözüm sunacaktır.